AKTUALITY, AKCE:

AKTUÁLNĚ:

Zápisy

pro školní rok 2020/21 

Aktualizovány s ohledem na vývoj událostí v ČR a doporučení MŠMT. 

Vzhledem k aktuální situaci a zavření všech škol proběhne zápis dětí na školní rok 2020/21:

  •     bez osobní návštěvy dítěte ve škole
  •     Přihlášku k základnímu vzdělávání je třeba řádně vyplnit on-line a doručit do ZŠ Inspíria jedním z těchto způsobů: datovou schránkou, e-mailem s elektronickým podpisem či osobně po individuální domluvě s ředitelkou školy - nejpozději do 17. dubna .

Více info zde...


10.3. 2020

Dle mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 se zavírají základní školy, střední školy a vyšší odborné školy včetně školní jídelny, domova mládeže od středy 11. 3. 2020 do odvolání. Opatření se týká žáků školy i pedagogů.

Informace vedení školy k preventivním opatřením - onemocnění novým typem koronaviru

7. 3. 2020

Vážení rodiče a zaměstnanci školy,

žádáme Vás o potřebnou ohleduplnost při návratu z jarních prázdnin do školy.
Pokud jste v uplynulých dnech byli:
  • v Itálii - je nutné učinit nařízená opatření viz níže ( = 14ti denní karanténa v domácím prostředí) - bližší info poskytneme na požádání
  • v zemích, které spadají aktuálně do rizikových oblastí s výskytem koronaviru - je nutné učinit následující kroky:
Požádejte o telefonickou konzultaci Krajskou hygienickou stanici Plzeňského kraje se sídlem v Plzni (dále jen KHS PK) nebo svého praktického nebo dětského lékaře, aby pro rodinu určil další postup. Naléhavě Vás žádáme o dodržení tohoto postupu bezprostředně po návratu z uvedených rizikových oblastí a návrat dítěte do školního kolektivu zvolit až po ujištění ze strany těchto orgánů, že je to možné. Toto ujištění je i pro nás důležitým argumentem pro bezproblémový návrat Vašeho dítěte do kolektivu a jedna zmožností, jak zamezit výskytu a šíření této virové infekce. Neustále sledujte aktuální informace KHS PK viz níže a stránky Ministerstva zdravotnictví www.mzcr.cz.

Aktuální rizikové oblasti jsou (5.3.): Čína, Jižní Korea, Hong Kong, Japonsko, Singapur, Írán a v Evropě Itálie, Francie, Německo, Španělsko, Velká Británie, Švýcarsko, Norsko, Nizozemsko, Švédsko

  • Při návratu z ostatních zemí je konzultace na KHS nebo u lékaře doporučená pouze v případě příznaků nemoci způsobené novým typem koronaviru. Pokud jste tedy všichni v rodině pořádku, nic nebrání tomu, aby vaše děti nebo vy jste mohly jít do školy.

Příznaky: teplota, kašel, dušnost (=Zůstaňte doma a kontaktujte bez prodlení KHS Plzeň nebo Kliniku infekčních nemocí a cestovní medicíny FN Plzeň (IK) na tel. čísle 377402264, -657. Lze také využít tísňovou linku 112, kde Vás přepojí na infolinku (724090060), která řeší problematiku nového typu koronaviru v Plzeňském kraji.

------------------

Ministerstvo zdravotnictví ČR v souvislosti s návratem všech osob z Itálie nařídilo dne 6. 3. 2020 toto mimořádné opatření:

Všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, se nařizuje, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným přístupem, svému registrujícímu poskytovateli zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost, nebo nemají-li registrujícího poskytovatele, pak jakémukoli poskytovateli v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost.

Všem poskytovatelům zdravotních služeb v oboru všeobecné praktické lékařství nebo praktické lékařství pro děti a dorost se nařizuje, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Italské republiky do České republiky, rozhodli o karanténě podle § 2 odst. 7 písm. a) zákona č. 258/2000 Sb. v délce 14 dnů.

Žádáme Vás, abyste se tímto opatřením řídili po dobu 14 dnů u všech dětí, které chodí do naší školy. Pokud nedojde ke změnám je nástupní den do školy pro Vaše děti dne 23. 3. 2020.

-------------

KONTAKTY:

Odkaz na KHS Plzeň kde se aktualizují stanoviska a kontakty pro náš region https://www.khsplzen.cz/informace/.

Kontaktujte telefonicky dle místa Vašeho trvalého bydliště územní pracoviště odboru protiepidemického KHS Plzeňského kraje pro, Plzeň-město (377 155100, -106, -107), Plzeň-jih (377155205, -212), Plzeň-sever (377155204, -216), Rokycany(371709430), Tachov(374732518), které příp. rozhodne o příslušných protiepidemických opatřeních včetně karantény. Po-Pá-7:00-15:00

Infolinka tel.: 724 090 060 / Po-Pá-15:00-20:00 hodin / So-Ne-svátky-8:00-20:00 hodin

Infolinka - Státní zdravotní ústav -725191367724810106

-----------------

Případné aktuality zveřejníme.

Děkujeme za dodržení zmíněných opatření a za ohleduplnost k sobě i druhým.
za vedení školy
Jiří Holeček, Jana Slezáková, Martina Kudrnáčová

NADCHÁZEJÍCÍ AKCE:

Předběžná přihláška pro děti nastupující ve školním roce 2020/21.

Hledáme do týmu:

DRUŽINÁŘE (od září 2020)

Hledáme vystudovaného pedagoga volného času, nebo vychovatele pro odpolední popř. ranní družiny. Nadšeného pro práci s dětmi, proaktivního a organizačně zdatného.

PEDAGOGA PRO 1. ST. ZŠ (od září 2020)

Hledáme vystudovaného pedagoga 1. st. pro dopolední výuku, 5 dní v týdnu.  Nadšeného pro práci s dětmi - smíšený kolektiv, proaktivního, komunikativního a organizačně zdatného, spolehlivého, schopného spolupracovat, s kladným vztahem k přírodě, pobytu venku, s otevřenou myslí a srdcem.


PŘEDEŠLÉ AKCE:

Srdečně zveme kamarády a příznivce na společné zakončení
1. školního roku školy Inspíria.
Ve čtvrtek 20. 6. od 16h ve škole/ u školy.

S sebou: občerstvení na společný stůl, popř. vuřty, hrmelín na ohýnek, pití, oblečení dle počasí, deku, ... prostě, co potřebujete, aby vám s námi bylo dobře:)

Náš školní rok letos končí 21. 6., tak je to vlastně poslední šance se společně potkat před prázdninami.

Moc se těšíme
Inspiranti ze Záluží


Sobota 8. 6. Mezi 10 a 15 hodinou

setkání s UMĚLECKÝM KOVÁŘEM Petrem Bujokem

V budově školy - Třemošenská 61, Záluží

Vezměte kamarády a přijďte si zkusit kovat! (své výrobky si můžete odnést), S sebou: pevnou obuv! (Pokud máte: kovadlinu, kladívko)


30. 4. 2019

Přátelé, kamarádi, příznivci a podporovatelé...
Sdílíme s vámi své dojetí alespoň touto cestou...
...dnes jsme obdrželi zprávu:
NAŠE ŠKOLA VSTUPUJE od příštího školního roku DO REGISTRU ŠKOL MŠMT!!!
Jsme dojatí a po tolikaletém zápřahu prostě tečou i slzy:))) V tento moment nedohlédneme, co vše to přinese. Každá mince má 2 strany... Ale je na nás, na kterou si vybereme dívat se více... :) (Už jste viděli větší optimisty?):)))...
Kdo nevěří na zázraky, tomu se nedějí...
My věříme!:)
Po celé republice dnešní magickou noc probíhají bouřlivé májové oslavy a spaluje se staré! I my slavíme u Májky v Záluží..
Tak ať už jste kdekoliv - slavte s námi!
UŽIJTE OSLAVY ČEHOKOLIV!!!
Jana a Martina a spol.

Srdečně zveme zájemce o docházku do školy Inspíria pro školní rok 2019/20 k dubnovým zápisům. Forma bude hravá, doporučujeme i oblečení na ven. S sebou: děti - dobrou náladu, pití / rodiče - doklady, rodný list dítěte.

Naše zápisy nejsou v tomto roce zatím pod záštitou MŠMT. Proto je nutno předškoláčka zapsat ještě do základní školy registrované MŠMT. Případný nástup k nám by se řešil přestupem.

Těšíme se na nové děti do 1.- 5. třídy

JEN TAK BÁL - Srdečně zveme Vás a hlavně Vaše děti na již druhý ročník inspirantského plesání.

V pátek 29. 3. od 16:30 do Kulturního domu v Záluží u Plzně.
Letošní bál jsme spolu s dětmi nazvali "Jen tak bál".
Naším záměrem je se spolu sejít v prostředí, které vybízí k tanci, akci, sdílení a společnému veselí, a kde je dost místa i pro naše další kamarády.
Oblečení: dle chuti a libosti (někdo touží po masce, jiný po šatech...)
Každý jsme jiný a na tu přehlídku se těšíme.
Co s sebou: 
Třeba něco dobrého na společný stůl.
Pití možno zakoupit v místní hospůdce.
Zejména pro děti pohodlnou obuv na tanec a pohyb uvnitř sálu.
Také možno: hudební nástroj, svůj hlas, šikovné ruce a divoké nohy, usměvavou tvář:)....
Akce je veřejná.
Vstupné: 50 kč za rodinu (na pronájem sálu)
Těšíme se na letošní společné "bálování"
Inspiranti ze Záluží 


Dny otevřených dveří - Pátek 7. 12. 2018 a Čtvrtek 21.2.2019

Nahlédnutí do školního dne. Pro zájemce o docházku 2019/20.

Účast, prosíme, dejte vědět předem na tel: 736 776 577 / 603 774 024, nebo na e-mail: zs.inspiria@gmail.com

Optimální je přijít před 9h, abyste byli již přítomni zahájení v 9h. Popřípadě se obléci i na ven, pokud by se okolnosti tak poskládaly.

Pokud máte další dotazy. Neváhejte se zeptat.

Těšíme se...


Pondělí 20. 8. od 17h společné odpoledne na hřišti v Ledcích

Pojďme společně strávit prázdninové odpoledne ať už ve sportovní akci, nebo jen tak se sejít a probrat život - školu ze všech stran...:)

S sebou: sebe a děti!:), sportovní oblečení, ručník, pokrývku hlavy, svačinku, plavky, pití možno zakoupit v místní hospůdce. Zamluveno máme beach-volejbalové hřiště. (Ostatní hřiště uvidíme, jak budou volná. V místě je i malá lezacká stěna, "prolejzačky", spracha, poblíž je i rybník, kvalita vody však neurčitá...)

Budeme se těšit...


16. - 18. 7. - Seznamovací pobyt pro děti školy Inspíria

17. 6. - společný večer i s rodiči a celým týmem

KDE: GreenCircle - osada Dubský mlýn - mezi Zálužím a Ledcemi (možno s přespáním -stany, altán) - podrobnější info bude rodičům zasláno


14. 6. od 16h - Setkání rodičů a dětí u školy v Záluží - pro vyřízení nutných administrativ a vzájemnému dalšímu propojení 

Přítomnost přislíbila i paní ředitelka Radka Černíková - ZŠ Úterý a paní Veselá, která se ráda podělí o své zkušenosti s "domškoláctvím".


Neformální zápisy do neformální školy - neděle 15. 4. 2018

Přijďte na ochutnávkový a seznamovací den - takové neformální zápisy školy Inspíria.
Sraz je ve 14h u školy v Záluží (Vedle kulturního domu). Nějaký čas strávíme u školy a pak se vydáme do okolí. Akce je i pro rodiče! (optimálně oba) Akce bude venkovní, za každého počasí. (=oblečení dle toho!) Budova školy pro nás bude dostupná až od července.

S Sebou: pití, svačinku a hravou náladu.
Těšíme se na vás!!!

Jana, Martina, Jirka, Luci a Honza


2. Setkání rodičů, příznivců, zájemců

27. 3. 2018 od 19h: Česko - německá školka Junikorn Plzeň, ul. Boženy Němcové 3 (ve školní budově v Záluží probíhá rekonstrukce) 

Vážení rodiče,
před dubnovými zápisy do základních škol, bychom se s Vám rádi opět osobně sešli a poskytli Vám další informace o škole, situaci, možnostech a zejména o konkrétních a praktických krocích...Potvrďte, prosím, Vaši účast na email: zs.inspiria@gmail.comDěkujeme.
Těšíme se na Vás
tým inspirantů

Pro info: V dubnu/ květnu bychom rádi uspořádali akci i pro děti, takové neformální "Zápisy" :)


Plesání v Záluží 9.2. 2018:

Darovánky 17. 12. 2017: 

Adventní akce pro celou rodinu. Jste srdečně zváni...!


1. Setkání rodičů, příznivců, zájemců

29. 11. 2017 od 19h: Česko - německá školka Junikorn Plzeň, ul. Boženy Němcové 3 (ve školní budově v Záluží probíhá rekonstrukce)

Srdečně zveme rodiče, příznivce, zájemce, zvědavce,... prostě toho, koho projekt ZŠ Inspíria v Záluží zajímá.
Přicházíme v otevřenosti sdělit více..., představit se, zodpovědět dotazy, říci co je za námi, kde jsme teď a co na nás čeká, ... potkat se...
Tentokrát pro dospěláky (prostor je volný až v tento čas), ale rádi bychom další setkání směrovali i pro děti. O akcích v novém roce budeme informovat.
Potvrďte, prosím, Vaši účast na email: zs.inspiria@gmail.com
Děkujeme.
Další možnost, kde se ještě letos potkat, bude 17.12. na Darovánkách, kde v čase 15:30-16h bude prostor vyhrazen Inspírii. Darovánky - fajnová adventní Green circle akce pro celou rodinu... Více na: https://www.facebook.com/events/537380959945223/
Těšíme se na Vás
Jana, Martina, Jirka, Lucka