Náš tým

školní rok 2023/24

Mgr. Ing. Martina Kudrnáčová

Zakladatelka, jednatelka, ředitelka


"Pořád v pohybu ..., na cestě poznávání, zkoumání, objevování ... s láskou k přírodě, dětem, sportu, matematice ... Skrze pohyb vnímám život ... Miluji hory, toulání se přírodou, cestování, běhání, lyžování, beachvolejbal ... Život je plný výzev, díky nimž můžeme plně žít, růst a rozvíjet se. Děti jsou tím nejlepším zrcadlem, odlesk jejich záře zažehá vlastní plamen. Mým snem je umožnit dětem zářit, zachovat jejich vlastní plamen, aby neustále sílil, hřál a plál...."

Tomáš Urbánek

Jednatel


"Mým cílem je tvořit místo, kde děti i pedagogové mohou svobodně růst, vzdělávat se a navzájem inspirovat."

Inspiria je pro mě ukázkou toho, že lze vést školu svobodně s důrazem na individualitu každého z nás. "


Mgr. Bára Milsimerová

Inspirantka - pedagog 6. tř. + dějepis, zeměpis 

"Jaký byl člověk a lidstvo v minulosti?... Byli to lidé s všedními problémy, hlubokými city, každodenními radostmi, lidé vynalézaví, tvořiví a chybující. Budeme někdy schopni poučit se z jejich chyb ve stejné míře, jakou těžíme z jejich vynálezů? A co naše planeta? Je tolik nádherných, zajímavých a jedinečných míst, kultur, krajin, které stojí za to, abychom se o nich dozvěděli víc a pečovali o ně! Na to přicházíme společně v hodinách dějepisu a zeměpisu. Není to ani tak práce, ale to, čím jsem se rozhodla naplnit svůj život." 

Mgr. Marie Pospíšilová

Inspirantka - pedagog  2. a 3. tř.


"Provázím první a druhou třídu. Absolvovala jsem obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě UK se specializací dramatické výchovy. Mám ráda nové výzvy, přírodu, cestování, plavání a společnost. Mezi mé hlavní hodnoty v oblasti školy patří respekt k dítěti, radost z objevování, individuální přístup, vzájemná důvěra, přátelské třídní klima, chuť dětí chodit do škola a otevřenost."

 Bc. Štěpán Rýdl

Inspirant - pedagog 4. + 5.tř. , anglický jazyk, školní klub

"Do školství jsem se vydal, protože mě práce s mladými lidmi naplňuje a nabíjí ohromnou energií. Protože vzdělání je komplexní a nikdy nekončí, neustále se od dětí učím něco nového a rozvíjím svou vlastní osobnost. Na oplátku doufám, že můžu nabídnout to samé jim. Ve volném čase se věnuji IT, zahradě nebo kuchyni a četbě i psaní knih." 

MgA. Petra Krausová

Inspirantka - pedagog 8.tř. + výtvarná výchova


"Od školky se věnuji umění a vlastní tvorbě a velkou část života jsem strávila inspirováním druhých, jak tvořit po svém. Ať už jako lektor nebo arteterapeut. Absolvovala jsem střední i vysokou školu uměleckou a poté jsem pracovala jako arteterapeut v psychiatrické nemocnici. Baví mě podněcovat radost z tvoření a sledovat, jak děti rostou nejen umělecky, ale i osobnostně. Snažím se v každém objevit, co mu jde přirozeně, a to rozvíjet a podporovat. 

Mám ráda legraci, klid, pořádek a inspiraci sbírám na každém kroku."

Mgr. Lucie Vávrová

Inspirantka - pedagog 1. třídy

Vystudovala jsem obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ se zaměřením na speciální pedagogiku. Volný čas trávím v přírodě nebo ve společnosti dobré knihy. Mám ráda pohodovou atmosféru. Ve třídě jsou mi odměnou spokojené a usměvavé děti. 

Mgr. Eliška Homutová

Nadšená enviromentalistka, bioložka, fyzikářka a chemikářka

"Miluj dva citáty: "Je lepší shořet než vyhasnout" a "Kdo nehoří nezapaluje." Že se v mých oblíbených citátech objevuje plamen by mohlo i vyděsit. Hlavně od té doby, co bydlím v dřevostavbě a učím chemii. Samozřejmě jde o zapalování jen obrazné. Snažím se a dělám co můžu, aby děti zahořely pro vědu, jako se to stalo mně, když mi bylo 18. Právě proto často něco zahříváme, zapalujeme, odpalujeme, mícháme, vážíme, odměřujeme, pozorujeme, mikroskopujeme, pipetujeme, pitváme, vyséváme, rozmnožujeme, ale i počítáme, čteme, kreslíme a zapisujeme. Dokážeme během chvilky ušpinit všechny stoly, většinu talířů a vchodové dveře, ale baví nás to."

Mgr. Alena Dostálová, Ph.D.

Inspirantka - pedagog 2. st. / MAT, AJ, INFORMATIKA

"Zvídavá mysl, hlad po informacích, radost z poznávání, touha po zážitcích, ověřování informací, zkoušení věcí v praxi - to vše patřilo k mému dětství a provází mě dodnes. Ráda bych, aby tuto radost zažily všechny děti a aby ani v dospělosti neztratily radost z učení něčeho nového a z poznávání světa kolem nás. Schopnost porozumět světu kolem nás je nám sice vrozená, ale jen pokud ji rozvíjíme, může nás naplno obohatit. Jsem ráda, když můžu pomoci dětem odhalit tajemství přírody či společnosti a nebo jim ukázat, že sami mohou na něco nového přijít. I když tento proces někdy může být dlouhý či složitý - i slepé cesty vedou k lepšímu poznání světa kolem nás a chybami se člověk učí - vytrvalost, systematičnost a přesnost "bádání" nám pomáhá najít cestu k cíli."

Pavel Hrabě

Inspirant - pedagog HV

"Jmenuji se Pavel Hrabě, vystudoval jsem plzeňskou konzervatoř a hudba je pro mne tím, čím mohu vyjádřit svůj život a život okolo sebe. Toto se snažím předat i svým žákům. Můžete si poslechnout a podívat se, jak hraji na YouTube."

Helena Hájková

Inspirantka - asistentka pedagoga, družina


"Ráda bych svou přítomností na škole přispěla k rozvoji dětské osobnosti, naučila je, jak otevřít svá srdce a jít si za svým snem.

Absolvovala jsem obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Péče a starost o děti mě provází celý život a je to věc, která má pro mě smysl.

Baví mě procházky přírodou, sport, cestování a fotografování."


Mgr. Irena Kajerová

Inspirantka - anglický jazyk, německý jazyk, školní klub

Angličtina a němčina byly mojí láskou už ve škole a od té doby mě provází celým životem. Moc ráda poznávám jiné země a kultury, jejichž zvyky pak ráda zařazuji do svého života (třeba anglický čaj s mlékem, řeckou kávu z džezvy nebo německý Eintopf, který připomíná všechna má jídla J). Cizí jazyky ve mně probudily touhu inspirovat se jedinečností všech lidí, které na své cestě potkávám. Nejvíc ze všeho mě inspirují děti svojí přirozeností, uvolněností a důvěrou v život. Jsou mými velkými učiteli. Těším se, jak se budeme vzájemně inspirovat, společně tvořit a učit se. 


Bc. Petra Titlbachová, DiS. 

Asistentka pedagoga, družina

"Pro mě je důležité vytvořit bezpečné prostředí, kde se děti mohou rozvíjet vlastním tempem. Podporuji jejich zvídavost, kreativitu a sebevědomí. Každé dítě je jedinečné, má neomezený potenciál, a proto vnímám pocity každého človíčka individuálně."

Alena Divišová

Asistentka pedagoga, družina 

"Takový je můj život, malý kamínek na cestě..."

Žiji přítomným okamžikem, jsem šťastná a vděčná za vše, co mi život přináší. Věnuji se sama sobě, rodině, péčí o domov, květiny. Ráda vyrábím léčivé mastičky, cvičím Shintaido, čchi-kung, tai-ji, jógu, praktikuji tibetské dýchání, které mi pomáhá smířit se s určitými skutečnostmi, uvědomění si vlastní podstaty, objevování skrytého nebo potlačeného potenciálu. Ve volném čase odpočívám, čtu, tvořím, přemýšlím, jak pomoci potřebným od bolesti pomocí bylinek, cvičení, potřebnou změnou zakódovaných stereotypů. Ráda se nechávám inspirovat tichem nebo procházkami v přírodě. K dětem mám vřelý, laskavý, veselý přístup a mám upřímnou radost za každé přijmutí, povídání, hraní, nové zkušenosti s nimi a obohacování se navzájem. 


Mgr. Irena Hrbková

lektorka hry na klavír

Její oblastí zájmu je hudba, český jazyk, vaření, deskové hry, praktické činnosti...(Dlouhá léta učila hru na klavír na ZUŠ v Karlových Varech, své dva syny vzdělávala doma.)

Lucie Pospíšilová

Administrativa, provoz

"Mou parketou jsou čísla a papíry. Již spoustu let pracuji jako personalista. Většina lidí chodí do práce, protože musí, já chodím do ZŠ Inspíria nasávat pozitivní energii a dobrou náladu a učit se jak od kolegů, tak od dětí, které jsou pro mě velikou inspirací."

Ing. Eva Hrubá

Účetní jogínka

"Účetnictví školy Inspíria zpracovávám od samého počátku její existence. Baví mě pomáhat nadšeným lidem v realizaci jejich vizí, protože v tom, co dělají, vidím veliký smysl. Jak škola prochází dalším dynamickým vývojem, učím se s nimi, a za to jsem moc ráda."

Jitka Pánková

Provozní a pečovatelka o budovu školy

"Mám ráda přírodu, děti, zvířata, pohyb, svobodu, komunikaci :-) a inspirující lidi. Práce pro lidi a s lidmi mě vždy bavila a baví. Jsem takový dětsky nadšený typ a všechno se snažím vidět z té lepší stránky. Tedy asi neskonalá optimistka" :-)